Žarko Zrenjanin Általános Iskola
Székelykeve
A web-oldalt készítették: Szatmári Mihály, Borsós Attila; Fotók: Szatmári Mihály, ifj. Csóti Imre - Gusztáv Digital,
Ferenc István és Kerekes Viktor
Szent Száva napja

Hétfőn, január 28-án, iskolánkban alkalmi műsorral emlékeztünk meg Szent Száváról, a szerb nemzeti kultúra és oktatásügy védőszentjéről.  A tanítás után iskolánk tanulói az iskola előcsarnokában összegyűlve emlékeztek meg Szent Száva életéről. A műsor rövid beszámolóval kezdődott Szent Száva jelentőségéről. Dobó Anita, 8. osztályos tanulónk,  bevezetőszavai után nyelvi játékok következtek ahol a tanulók szerb nyelvtudásukat tudták bemutatni. Így a legkisebbek memóriajátékokban, az idősebbek asszociációs játékokban, a legidősebb társaik pedig betű és szójátékokban vehettek részt. A műsor első része Nedeljko Popadić „Molitva” című szavalatával és Szent Száva himnuszának dallamával fejeződött, miután a jelenlevőket a székelykevei plébános atya is üdvözölte. Amíg plébános atya iskolánkat szentelte, a tanulók a hitoktatáson tanult dalokkal tették ünnepélyesebbé ezt a napot.

Előadás szenvedélybetegségekről a 7. és a 8. osztályos tanulók számára

2018. december 10-én a pancsovai közegészség tanácsadói felmérést végeztek ,majd előadást tartottak a szenvedélybetegségekről a 7. és a 8. osztályos tanulók számára.

Mit tudsz Torontál vármegyéről

A hagyományos Mit tudsz Torontál vármegyéről nevű történelemi versenyt 2018. november 24-én megszervezték az ürményházi Ifjúsági Klub és a Vajdasága Magyar Pedagógusok Egyesülete. A verseny színhelye a falusi községháza esküvői terme volt. Iskolánk tanulói két csapattal neveztek be a versenyre. Keve király csapatának tagjai Bíró Leona, Báder Teodor és Katona Viktor voltak. A másik csapatunk az Al-dunai lányok nevet viselte, tagja pedig Gyuris Mária, Györfi Viktórija és Sebestyén Sztefáni voltak. A nyolc benevezett csapat hétféle tudásfelmérő vizsgán kellett bemutassa felkészültségét. Nem csak a feladatlapokat kellett helyesen kitölteniük, hanem rajzolniuk is kellett, majd azt is meg kellett fejtsék, hogyan tudtak volna otthonról a verseny helyszínére vízi úton eljutni. A szervezők érdekességként faluismereti szórakozást is szerveztek a gyerekeknek. A csapatok térképeket kaptak, amely szerint a falut bejárva artézi kútból vizet kellett hozzanak. A rendezvény közös ebéddel és társalgással zárult, melyet a falusi vadász egyesület épületében szerveztek meg. Csapataink közül a Keve király csapat bizonyult felkészültebbnek, a harmadik helyezést érte el. De mindenki győztesként tért haza, mert a vetélkedő lényege az ismerkedés, a szórakozás és a társalgás volt, melyben tanulóink kitűnően teljesítettek.

Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program

2018.10.11-én Székelykevén, dr. Grezsa István, a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Programért felelős magyar miniszteri biztos és mgr. Hajnal Jenő, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke ünnepélyesen átadták rendeltetésére az óvodát. A program a MNT koordinálásában és lebonyolításában, a magyar kormány Miniszterelnökségének Nemzetpolitikáért felelős Államtitkársága és a Bethlen Gábor Alap segítségével valósult meg.

Előadás szenvedélybetegségekről a szülők számára

Iskolánkban 2018.október 16- án előadás lett szervezve a szenvedélybetegségekkel kapcsolatban a szülők számára. Az előadást Ivana Matejić szociológus tartotta 25 szülő jelenlétében.

A Rákoczi szövetség képviselői iskolánkban
Október 25.-én a Rákoczi szövetség képviselői iskolánkba látogattak. Az elsős tanulóinkat megajándékozták egy szimbólikus pénzösszeggel, így nyújtottak támogatást a szülőknek, gyermekeik iskoláztatása kezdetén. A kis elsőskék mosolyt  csaltak a vendégek arcára, hiszen versikékkel, énekekkel és tánccal köszönték meg a vendégek ajándékát.

Magyarországi vendégek látogatták meg iskolánkat

Magyarországi vendégek látogatták meg iskolánkat dec. 18-án. Dr.Papcsák Ferenc az MNB felügyelő bizottságának elnöke, aki ajándékot hozott iskolánknak. Papcsák úr elmondta, hogy minden évben egy határon túli települést látogat meg, és viszi el ügyvédi irodája ajándékát a szorványba. Az idén a mi iskolánkra esett a választása. Miután az informatikai felszerelést tartalmazó csomagot iskolánk tanulói kibontották, rövid műsorral kedveskedtek a vendégeknek.

Karácsonyi-félévzáró műsor

A már hagyományossá vált karácsonyi műsorunkat az első félév utolsó napján tartottuk meg. A tornaterem lelátóján alig maradt üres hely, annyian voltak kíváncsiak a gyerekek fellépésére. A műsort a kisóvodások kezdték, majd iskolánk szinte minden tanulója szerepelt. Szavalatokkal, énekekkel, ritmikai gyakorlatokkal, jelenetekkel zárták az első félévet.

Vulin Tímea

Binecz Margit