Žarko Zrenjanin Általános Iskola
Székelykeve
A web-oldalt készítették: Szatmári Mihály, Borsós Attila; Fotók: Szatmári Mihály, ifj. Csóti Imre - Gusztáv Digital,
Ferenc István és Kerekes Viktor
Az  elsősök  ünnepélyes fogadása
Az idén is, mint minden iskolaév kezdetén az első osztályba induló diákokat ünnepélyesen fogadtuk iskolánkban.  Az alsós tanulók rövid mősorral üdvözölték kis pajtásaikat, szavaltak, énekeltek és táncoltak. Iskolánk igazgatója is üdvözölte őket, eredményes tanulást és emlékekkel teli iskolás éveket kívánt nekik.

Magyar Nemzeti Tanács által szervezett tanulmányi kirándulás
A székelykevei Žarko Zrenjanin Általános Iskola alsós tanulói, az osztálytanítóik kiséretében 2018.09.25-én részt vettek a Magyar Nemzeti Tanács által szervezett tanulmányi kiránduláson. A kirándulás útiránya Törökbecse, Nagybecskerek volt. Délelőtt folyamán az út aracsi pusztatemplomig vezetett, délután pedig Közép-Bánság legnagyobb városába , Nagybecskerekre. A tanulók itt  megtekinhették a Madách Amatőr-Színházat, a Városi Népmúzeumot, a Városházát. Rövid pihenőt a város központjában, a Szabadságtéren tölthették.
A tanulók remekül érezték magukat a kiránduláson. A késő délutáni órákban fáradtan, de felejthetetlen élményekkel érkeztek haza.

Elfelejtett játékok és ügyességek

A kevepallósi (plosici) Helyi Önkormányzat a Đura Filipović Általános Iskolával karöltve 2018. szeptember 22-én megszervezte a már hagyományossá vált Elfelejtett játékok és ügyességek nevű rendezvényt az iskola udvarában. Iskolánk tanulói tizenhárom fős csapata két tanár kíséretében jelent meg a színhelyen. A régi játékokat nem csak kipróbálhatták a jelenlevők, hanem versenyezni is tudtak. Tanulóink a kukorica kézi morzsolásában és a parittyázásban vetélkedtek. Parittyázó bajnokaink Báder Teodor és Gyuris Zsolt tanár díjakkal tértek haza. A „tápkázás”, „kerékhajtás”, „cserepezés”, „piculázás”, „kártyapörgetés”, „klikkerezés” mellett zsíros kenyeret és főtt kukoricát fogyaszthattak a jelenlevők. Különös élmény volt a gyerekeknek az utazás is, hiszen a csapatnak több mint a fele kerékpárral utazott el a szomszédos faluba.

Gyermekhét

A 2018/2019-es iskolaévben is sor került a "Gyermekhét" rendezvénysorozat megtartására, október 1.-től  5.-ig,
a "Jogom, hogy boldogan és egészségesen éljek" - erőszak nélküli nevelkedés jelszóval.
Iskolánk minden tanulója részt vett különböző aktivitásban, ami iskola szinten a következő képpen alakult:

Hétfő, október 1-je:
-    alsós tanulóink meglátogatták a falusi könyvtárat;
-    az első osztályos tanulókat alkalmi műsor keretén belől, melyet a többi alsós tanuló készített, befogadtuk a Gyermekszövetségbe;
-    a felsős tanulók Kevevárán egy előadást tekintettek meg, "Azért mert félek tőled" elnevezéssel;

Kedd, október 2-a:
-    iskolánk tanulói meglátogatták a székelykevei Tájházat és Etno házat;
-    tanulóink részt vettek a Kevevárán  megrendezett Iskolai olimpiai játékokon;

Szerda, október 3-a:
-    Kevevárán rendezték meg a már hagyományos futóversenyt "A boldogabb gyermekkorért" jelszóval, ahol iskolánk minden osztályát két tanuló képviselt;
-    alsós tanulóink az iskola előtti téren aszfaltrajzokat készítettek;
-    a felsős tanulók osztályok közötti kézilabda versenyt szerveztek;

Csütörtök, október 4-e:
-    iskolánk  képviselői részt vettek  Kevevárán egy új sportközpont megnyitásán;
-    "Játék határ nélkül" elnevezéssel került sor egy sportnap megszervezésére, ahová iskolánk minden tanulója bekapcsolódott;

Péntek, október 5-e:
-    az alsós tanulóknak szerveztük  "A mesék világában" megnevezésű bemutató órát az iskola könyvtárában;
-    a nyolcadik osztályos tanulók bemutató órát tartottak az iskola többi tanulójának az erőszakos viselkedés témával kapcsolatosan;
-    a délutáni órák a szorakozásra voltak szánva, ugyanis nyolcadikos tanulóink GRAFITIPARTY discót szerveztek;

A tartományi oktatási titkár látogatta meg iskolánkat

2018.okt.25-én rövid, munkajellegű látogatást tett iskolánba mukatársaival Nyilas Mihály tartományi oktatási titkár. A küldöttséget iskolánk igazgatója és az iskolaszék tagjai fogadták. A rövid megbeszélés alatt szó volt az eddigi sikeres beruházásokról, amit a titkár úr megelégedetséggel fogadott. A további tervekről beszélgetve készségét fejezte ki, hogy a jövőben is támogatni fogja iskolánkat.

Őszi futóverseny

Az őszi futóverseny 2018 szeptember 29-én lett megszervezve a "ŽarkoZrenjanin" általános iskola kisfutballpályáján. 70 gyerek vett részt 1-8. osztályig.
Az eredmények a következők:

Fiúk                             Lányok

1. osztály:   Gancsov Ernesz                 Erős Zsanett